MM

administrator

 

W ramach dwuletniego projektu „MathsMatters”, realizowanego przez I Społeczne Gimnazjum i wspieranego przez UE w ramach programu Erasmus+ odbyło się II międzynarodowe spotkanie nauczycieli koordynujących projekt. Spotkanie miało miejsce w Budapeszcie oraz Százhalombattana Węgrzech w dniach 26-29 września 2018r. W spotkaniu wzięli udział partnerzy projektu, po dwóch nauczycieli z Polski, Grecji, Niemiec i Portugalii. Zostało zorganizowane i koordynowane przez nauczycieli węgierskich zaangażowanych w realizację działań projektowych. 

Głównym tematem spotkania było podsumowanie zrealizowanych działań lokalnych i wirtualnych oraz ustalenie szczegółowego harmonogramu kolejnych zadań i przedsięwzięć oraz krótkoterminowych wymian uczniów. Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniach 11-16 listopada w Grecji a kolejne w maju w  Zamościu. Nauczyciele odwiedzili przede wszystkim partnerską szkołę w Százhalombatta, gdzie brali udział w pokazowej lekcji dotyczącej znaczenia matematyki w lingwistyce. Mieli okazję zmierzyć się z bardzo wymagającymi intelektualne zadaniami, które często pojawiają się na międzynarodowej olimpiadzie lingwistycznej. Nie było łatwo! Nauczyciele węgierscy wspólnie z uczniami zaprezentowali stworzoną przez nich innowacyjną matematyczną grę planszową o ciekawej nazwie „SnailMaths” oraz przypomnieli uczestnikom o świetnej  zabawie z kostką Rubika, której wynalazcą był Węgier. Uczestnicy spotkania brali też udział w grze Escape Room w Budapeszcie, która będzie z pewnością świetną inspiracja dla nauczycieli nie tylko przedmiotów ścisłych.

Spotkanie projektowe stało się nie tylko doskonałym gruntem do omówienia zagadnień ściśle związanych z projektem oraz zacieśnienia przyszłej współpracy. Była to również okazja do wymiany doświadczeń oraz budowania porozumienia międzykulturowego.

Kategoria: