pomoc

Bożena Wojciechowska

 Udostępniamy  KATALOG BIBLIOTEKI SZKOLNEJ 

Nowoczesna biblioteka szkolna OPAC MOL NET+

Jest to nowoczesny program do obsługi biblioteki szkolnej.

Katalog biblioteki dostępny jest dla uczniów o każdej porze i z każdego komputera posiadającego dostęp do Internetu, także z urządzeń mobilnych.

Biblioteka szkolna przyjazna dla ucznia

  • Dzięki katalogowi internetowemu uczniowie mogą komfortowo przeglądać księgozbiór i wypożyczać zasoby korzystając również z telefonów komórkowych oraz tabletów.
  • Uczniowie zawsze mają możliwość przejrzenia własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o publikacjach zarezerwowanych (terminie odbioru), wypożyczonych (terminie zwrotu wypożyczonych książek+ prolongaty).
  • Przed upływem terminu zwrotu książek Czytelnik może, samodzielnie przez Internet, przedłużyć okres ich wypożyczenia.

Jak zalogować się do katalogu biblioteki?

  1. Aby móc zalogować się na swoje konto w katalogu, należy kliknąć w ikonkę kluczyka    w prawym górnym rogu i zalogować się lub ustawić swoje hasło.
  2. Jeśli logowanie odbywa się po raz pierwszy za pomocą przekazanego bibliotece e-maila, klikamy „Załóż konto”  i postępujemy zgodnie z prezentowanymi wskazówkami. To umożliwi ustawienie hasła dla konta ucznia.
  3. Jeśli jest już ustawione hasło dla tego e-maila, można od razu zalogować się do katalogu biblioteki.
  4. Jeżeli biblioteka nie dysponuje e-mailem czytelnika, należy go przesłać na jej adres: biblioteka.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Po otrzymaniu e-maila zwrotnego należy postąpić według powyższych wskazówek (pkt.2.)

Jak zmienić login?

Loginu (adres mailowy) przypisanego do konta bibliotecznego nie można zmienić samodzielnie. Należy podać nowy e-mail nauczycielowi bibliotekarzowi lub przesłać na e-mail biblioteki. Po zmianie e-maila przez bibliotekę należy ustawić nowe hasło tak jak poprzednio.

Jeżeli wystąpił błąd podczas logowania i nie jest możliwe zalogowanie do katalogu, mimo poprawnego wpisywania loginu i hasła, należy skontaktować się z biblioteką szkolną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji o optymalnym korzystaniu z katalogu uzyskacie na stronie OPAC MOL NET+ klikając na ikonkę ze znakiem zapytania 

Jednocześnie informuję, że z uwagi na zmianę siedziby szkół (spakowane zbiory) obecnie można tylko przeglądać katalog oraz konto biblioteczne, przypomnieć sobie jakie książki są wypożyczone.

Kategoria: