Konkursy kuratoryjne 2018 - szkoła podstawowa

Bożena Wojciechowska

 

  Sześć pięcioosobowych drużyn 2 czerwca wzięło udział w IV edycji Gry Miejskiej pt.: „Śladami Stefana Milera – Poznaj Zamość”. Impreza współorganizowana z Zamojskim Ogrodem Zoologicznym odbywała się w ramach Programu Erasmus+, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość.

Celem Gry było poznanie wybitnej postaci Stefana Milera, założyciela ZOO, nauczyciela, poety, społecznika, legionisty, patrioty; kształtowanie umiejętności samodzielnego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów; rozbudzanie zainteresowania historią Zamościa oraz dobra zabawa.

Uczestnikami byli uczniowie szóstych klas szkół podstawowych z Zamościa i okolic. Wszystkie drużyny wyruszyły z Rynku Wielkiego i poruszały się po mieście według wskazówek – zagadek. Zadań do rozwiązania było 11 w miejscach m.in. obok kościoła św. Katarzyny, na dziedzińcu i w bibliotece I LO, na Rotundzie, w parku oraz w ZOO. Aby przejść przez kolejne punkty, uczestnicy musieli wykazać się sprawnością i pomysłowością: robić zdjęcia, pisać wiersze, liczyć, odpowiadać na pytania, rozwiązywać krzyżówki i zagadki logiczne. Dopiero po rozwiązaniu zadania, uczniowie otrzymywali kolejne wskazówki co do nowych miejsc. O zwycięstwie zadecydowały zdobyte punkty a także czas przejścia trasy.

W ZOO nastąpiło podsumowanie Gry i wręczenie nagród.

Lista zwycięzców:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu 

Nauczyciel przygotowujący i opiekun uczniów Dariusz Pałkowski

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Nauczyciel przygotowujący uczniów i opiekun Dorota Chudoba

III miejsce:  Szkoła Podstawowa w Mokrem

Nauczyciel przygotowujący uczniów i opiekun Eryk Adamczuk

Pozostałe szkoły biorące udział: Szkoła Podstawowa nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu, Szkoła Podstawowa w Białowoli.

Organizatorami Gry byli nauczyciele:

  • Bożena Wojciechowska – koordynator (biblioteka)
  • Małgorzata Bochyńska (fizyka)
  • Anna Maciukiewicz (religia)
  • Katarzyna Miska (pedagog)
  • Agnieszka Filipowicz (pedagog)
  • Maciej Usidus (wych. fiz.)

Organizatorzy dziękują osobom, które pomagały w dniu Gry i w dniu symulacji Gry  przeprowadzonej w dniu 24 maja z udziałem naszych uczniów klas szóstych oraz za sprawną pomoc na punktach uczniom klas trzecich GIM.

Paniom:  Sławie Biskiej, Agnieszce Dudzie, Agnieszce Duras, Monice Dziwurze, Elżbiecie Kędrak, Marii Kędrak, Jolancie Michalczyk, Tamarze Tarajko.

Panom: Januszowi Fikowi, ks. Sławomirowi Koronie,  Michałowi Adamowiczowi, Grzegorzowi Rosie, Piotrowi Dziwurze.

Nagrody dla uczestników ufundował Zespół Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu, Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu i Urząd Miasta Zamość, a publikacje i gadżety sprezentowali PGE Dystrybucja S.A., Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Zamościu oraz Państwo Krystyna i Dariusz Górscy.

Kategoria: