... klasy I liceum

administrator

Serdeczne gratulacje dla Tymona Wójtowicza ucznia klasy IId, który wczoraj (16 listopada 2023 r.) został uhonorowany podczas oficjalnej uroczystości Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniowi szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Ponadto należy wspomnieć, że Tymon w ubiegłym roku szkolnym został finalistą Olimpiady Chemicznej. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w olimpiadach i konkursach. 

administrator

 

Marcelina Witko-Nabakka Laureatką I nagrody w Konkursie Plastycznym "Lubelskie pięknieje". Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski 7 listopada 2023 r. wręczył nagrody laureatom i wyróżnionym w czwartej edycji konkursu plastycznego organizowanego w ramach tegorocznych obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich.


Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z województwa lubelskiego i podzielony został na dwie kategorie wiekowe: klasy I-IV i klasy V-VIII.

Łącznie w dwóch kategoriach konkursowych wpłynęło 421 prac plastycznych wykonanych dowolną techniką, z czego:
• w kategorii klas I-IV wpłynęło 248 prac,
• w kategorii klas V-VIII wpłynęły 173 prace.

W każdej z kategorii Jury konkursu wybrało 3 laureatów i 10 wyróżnionych.


Laureatką I miejsca w kategorii klas V-VIII została Marcelina Witko- Nabakka uczennica klasy V b naszej szkoły. Marcelinę do konkursu przygotowała Magdalena Cieplechowicz- Buczak.

administrator

Z przyjemnością informujemy o sukcesach szachistów w II ZOO-logicznym Turnieju Szachowym.
  • kategoria klasy IV-VI
    • I miejsce Adam Pogudz
    • II miejsce Pola Litwajtis
  • kategoria szkoły ponadpodstawowe
    • III miejsce Wojciech Wojciechowski

Serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów dla zawodników oraz opiekuna Pana Andrzeja Czochry.

 

administrator

Grupa licealistów  z klas 3b i 3d uczestniczyła, 11.10.2023  w wycieczce edukacyjnej do Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. 
Uczniowie uczestniczyli w ciekawych wykładach na Wydziale Nowych Technologii i Chemii prowadzonych przez prof. WAT dr hab. inż. Michała Czerwińskiego. Tematy wykładów:
  • Spektroskopia IR w analizie chemicznej,
  • Fenomen ciekłych kryształów

Po wykładach odbyła się wycieczka po Wydziale Nowych Technologii i Chemii (prowadzącym był prof. Michał Czerwiński) oraz zwiedzanie Parku Techniki Wojskowej, gdzie uczniowie mogli m. in. "od wewnątrz" obejrzeć czołgi i najnowsze pojazdy bojowe.

W organizacji wycieczki dużą pomocą służyli: Pani Agnieszka Bąk  - starszy referent w Dziale Spraw Studenckich oraz Pułkownik Wiesław Szczygielski.

Organizator wyjazdu, Pan Andrzej Łokaj planuje w najbliższym czasie kolejny wyjazd, którego tematem przewodnim będzie matematyka.